HİZMETLERİMİZ

Destek Hizmetlerimiz

Süleymanpaşa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak kurumumuzda eğitim görmekte olan çocuklarımızın gelişimlerinin düzenli olarak takip edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeple kurumumuzda yapılan derslerin sonunda ailelerimize iletişim defterleri aracılığıyla o günkü dersin içeriğini ve ev ödevlerini iletiyoruz.
Bunun yanında her ayın sonunda ders alan bütün öğrencilerimizin gelişlerini raporlayarak uzun vadede kurum içi öğrenci gelişimlerinin takibini sağlıyoruz.
Her 3 ayda bir de aile katılımı ile gerçekleştirdiğimiz toplantılar sayesinde öğrencilerin eğitim programları hakkında ailelerimize detaylı bilgi sağlayarak onların taleplerini de eğitim planlarımıza ekliyoruz.

Tekirdağ ili dışından kurumumuza destek eğitim almak için başvuran ailelere yönelik destek eğitim programları oluşturmaktayız. Şehir dışından gelen engelli birey ile yapılan ilk değerlendirme sonrası bireyin ihtiyaçlarına yönelik oluşturulan yoğunlaştırılmış eğitim programının yanında ailenin evinde de belirli süreli uygulayabileceği eğitim programları oluşturuyoruz. Böylelikle kurumumuza düzenli olarak gelemeyen öğrencilere de destek sağlamayı hedefliyoruz.

Kurumumuzda, eğitim alan öğrenci ve öğrenci velilerine yönelik bireysel ve grup psikoterapileri ve aile seminerleri gerçekleştirilmektedir. Bu terapi ve seminerlerde psiko-eğitim, ebeveynlik sürecinde ortaya çıkan zorluklar ve stres ile başa çıkma, engelli bireyin ebeveyni olma sürecine uyum sağlama, bu süreçte ortaya çıkan olumsuz duyguların sağaltımı ve sosyal desteği artırma amaçlanmaktadır.

EN İYİSİNİ

Tercih Eden

6

Eğitim Modülü

17

Alanında Uzman Eğitmen

250'den

Fazla Bizi Tercih Eden Öğrenci

10'larca

Mezun

EN İYİSİNİ

Başarmak İçin

Sıkı Çalışma

İletişim

Yaratıcılık

Paylaşma